The Sims 2 University on The sims 2-e esimene lisapakett, mis viib simsid ülikooli ja sellega kaasa käivasse tudengiellu.

Lõpuks on võimalik ka sinu teismelistel simsidel minna ülikooli ja seal õppida mitmesuguseid tarkusi. Selleks on mängu lisatud uus eluiga - noor täiskasvanu. On valida kolme põneva Ülikoolilinnaku vahel, aga kui soovid, võid ka ise ehitada ülikoolilinnaku. Simsid võivad valida paljude ja erinevate ainete vahel, on ka mitu uut karjääri nagu meelelahutusäri (Show business), parateadus (Paranormal).

Lisandub viis uut karjääri ning palju uusi punkti ja töö auhindu: ilukirurgia komplekt, valerahamasin, energiapiima andev lehm (kes on ka tõhus vahend naabrite õgimiseks), surnustülesäratav masin. Uued asjad: kitarr, trummid, seebimullitaja, mobiil, mänguautomaadid ja palju, palju muud.

Nüüd on ka võimalik mõjutada teisi simse, kuid see oleneb sellest, kui head suhted sul teiste simsidega on ja kui palju mõjutuspunkte sinu simsil on. Mõjutamisega saab isegi üht simsi teist suudlema panna, käskida teisel simsil maja korda seada ja näiteks panna teda purskkaevu seepi valama. Lisaks saab veel mängus mitut uut pidu teha.

Kuid kõige tähtsam on siiski selles mängus ÜLIKOOL. Ülikoolis võib kõike juhtuda: sinu sims võib sattuda salajasse ühingusse, ta võib saada tööd ergutajana või kohvikutöötajana, sims võib teha bändi, mis võib saada üle ülikooli kuulsaks, ühesõnaga üllatusi on palju ja neid kõiki ei saa kindlasti üles lugeda.