The Sims 2 Nightlife meenutab pisut The Sims Hot Date'i ja selleks on ka põhjus. Hot Date oli üks populaarsematest lisapakkidest ja alates The Sims 2 ilmumisest on mängu fännid tahtnud võimalust simse kodust välja linna viia samamoodi nagu seda sai teha Hot Date'is. Nightlife'is saab seda teha ja lisavõimalusena pakub see lisapakk simsidele osta ja sõita oma autoga.

Nagu ikka lisapakkides, on ka Nightlife'is palju uuendusi. Kõigepealt loomulikult uus mänguala - kesklinn, kuhu sims saab lõbutsema minna. See tähendab muidugi uhkeid restorane, kuumi ööklubisid, ja isegi keeglisaale. Ja loomulikult saad sa ise ehitada ja kujundada oma kesklinna krunte. Abiks on kindlasti 125 uut asja ja ehitusvõimalust, mille hulgas on näiteks pool-seinad ja diagonaalsed basseinid. Ja üks suurimatest uutest võimalustest on põhjalikult muutunud valgustussüsteem, mis tähendab, et sa saad ööklubi jaoks sobiva valguslahenduse, ehk siis värvilised ja vilkuvad valgustid.

Ja ei saa ka see lisapakk jätta lisamata uusi simside suhtlemisvõimalusi. Romantilisel külgelöömisel on nüüd abiks eriline suudlus (DIP KISS), millega sims langetab oma partneri poolele teele maha, siis lööb jalust ja suudleb huultele. Või saab sims söögilauas saata oma armastatule õhusuudluse, see on üks paljudest uutest tegevustest söömise ajal, mille abil võib tavalisest söömaajast teha lausa terve etenduse ja seda nii kodus kui mõnes linna söögikohas.

Seekord pole uut eluiga, nagu oli University's, kuid lisatakse uus elumõte - naudinguotsija (PLEASURE SEEKER), mis sobib hästi selle lisapakiga. Nagu nimi ütleb, on selle elumõtte valinud simsi eesmärk minna välja ja lõbutseda, kohtuda uute võimalike kaaslastega ja muidugi koguda punkte. Loomulikult pole kohtamismäng kunagi lihtne ja kui oled mänginud Hot Date'i, tead, et kellegagi suhete loomine nõuab tükk tööd. Ja erinevalt noore täiskasvanu elueast University's saab lõbu elumõtteks valida tavalises mängus, see tähendab, et uus võimalus on juba uue simsi loomisel.

Ja lõpuks, sims saab omale osta auto, mida mängu fännid on nõudnud juba põhimängu ilmumisest saadik. Sellega saad raha kokku hoida ja autosid on mitu erinevat mudelit. Oma auto tähendab seda, et sims ei sõltu kuhugi sõitmisel enam taksodest, ja see on ju hea uudis, sest saad kokku hoida aega, mis kulus kõigepealt telefoniga helistamisele ja siis takso ootamisele. Ja nagu sa tead, on aeg kõige hinnalisem vara mängus. Enam ei pea ka ootama tüütut igahommikust tuututamist, mida teeb simsi tööle viiv auto. See on vähemalt esialgu põnev elamus, kui sa näed, kuidas sinu sims väljub maja välisuksest, suundub sissesõiduteele ja tõmbab välja oma auto. Sa ei saa küll vaadata, kuidas sims oma autoga sõidab, aga see pole ka selle mängu eesmärk. Sims istub oma autosse, siis valid, kuhu sõita, natuke ootamist ja oledki seal.