See lisapakk on tõeline uuendus, sims saab esimest korda The Simsi ajaloos avada ise äri ja mängija saab vaadata, kuidas tema tegelased raha teenivad.

Siin saab sims luua ise äri: poe, restorani, ööklubi vms. Ja seal siis omanikuna ise osta ja müüa kaupa või vastavaid teenuseid, selleks palgata töölisi. Saad müüa pilte, mööblit, raamatuid, muusikat, riideid, toitu või pakkuda söögikohas toitlustamist või meelelahutust. Saad valida, mida müüa ja millise hinnaga. Saad oma äri laiendada kuni oled loonud tõelise impeeriumi, mida saad pärandada põlvest põlve.

Arendada uusi oskusi, mille abil saab sims luua uusi asju, et neid saaks siis kasutada, müüa või kinkida. Uutele asjadele saad ise panna nime ja kasutusala. Uue asja valmistamisõpetuse saad salvestada, et saaksid valmistada sedasama asja üha uuesti ja uuesti. Sims, kes on loonud teiste jaoks eriti huvitavaid ja kasulikke asju, saab rikkaks ja kuulsaks. Uute asjade valmistamise eest saab ka auhindu.

Valmistada on võimalik näiteks maale, parfüüme, küünlaid, saviesemeid, roboteid, klaasitooteid, meigitooteid, soenguid, aiasaadusi (lilli, puuvilju, juurvilju), puutooteid, skulptuure, arvutiprogramme, uusi toite, kudumeid, riideid, fotosid.