Tegemist on siis lisapakiga, mis toob mängu lemmikloomad - eelkõige kassid ja koerad. On ka teisi levinumaid lemmikloomi: linnud, merisead, kalad. Neid saab oma maitse järgi luua või siis osta poest. Sims peab oma lemmiku eest hoolitsema, teda toitma, vastutasuks aitab loom hävitada näiteks kahjureid ja hoiab kodust eemal soovimatud võõrad, talle saab õpetada trikke, mille edukal sooritamisel saab auhindu.

Kasvata, treeni ja areta ideaalsete omadustega loom, kes armastab oma peremeest ja kellega on sims õnnelik või kelle järglasi saab suure raha eest müüa.

Lisapakk annab juurde uued krundid, kus on olemas kohe võimalused oma lemmikule osta vajalikke asju ja toitu, teda treenida ja õpetada ning saada tuttavaks teiste loomadega.

Erinevalt The Sims Unleashed´ist saab selles lisapakis luua ise omale lemmikloom, nagu lood uut simsielanikku. Saad valida pead ja keha ja tõugu ja iseloomu ja nime panna. Samuti on sul võimalus luua täiesti uus loomatõug, kui kombineerid mängusolevate looma kehaosadest uue senitundmatu tõulooma, kasvõi näiteks labrapuudli või lambakassi.

Sinu lemmikloom saab nüüd ka tööle minna, valida on kolme karjääri vahel - meelelahutusäri, turvameeskond või teenindus.

Alguses on mängus olemas 15 kassi ja 30 koera, ning mõned linnud ja merisead.

NB! 2 merisiga või 2 papagoid ei saa elada koos ühes puuris, teisisõnu ei saa nad ka poegi!