The Sims 2 viies lisapakk on tõeline uuendus. Peamised uuendused on ilmamuutused/aastaajavahetus ja aiandus.

Mängijad saavad kogeda nelja erinevat aastaaega: suve, sügist, talve ja kevadet. Igal aastaajal on omad unikaalsed ilmastiku tingimused nagu näiteks lumi, vihm, äike ja rahe, riided, objektid ja karjäärid. Need on vaid mõned näited, igal aastajal on omad rõõmud, kuid ilm toob ka ebamugavusi.

Samuti toob see lisapakk esimest korda mängu uue põhinaabruskonna Riverblossom Hills. Riverblossom Hills toob kaasa palju uusi karakereid (Nt. Greenman perekond) ja kõike muud lumememmedest pingviinideni.

Uued ehitusviisid basseinide jaoks, uued karjäärivõimalused, kalendrid, kliimamuutused, talvehobid. Uute materiaalsete asjade hulgas on nüüd aga ka uus inimesetüüp. Taimeinimesed (Plant people) on tulnukatest erksamat rohelist värvi. Lisandub muidugi ka igale aastaajale vastavaid riideid, mööblit ja väljaspool kodu hobidega tegelemist.

Mängus on ka uued tegevused nagu lumememme ehitamine, jääl uisutamine ning lauamängud sisaldades Marco Polo-t ja Monopoli.

Fakte:
¤ Talvel oleks hea ehitada lumeräästas, kuna muidu võib lumi uksest astuvale simile pähe kukkuda.
¤ Talvel saab ka kala püüda.
¤ Kui sims läheb külma ilmaga õhukeste riietega välja, võib ta ära külmuda!
¤ Sügisel saad ka koguda ja albumi vahele vahtralehti panna.
¤ Sügisel võib sinu aeda tekkida seeni (mushrooms) mida saab korjata ja nendest küpsetada seenepirukat (mushroom baking)
¤ Ahjus saab küpsetada ka ahjuõunu (sugar apples)

 

Taimsims koos oma lapsega (talvel)

Lumehanged uks ees