ALGUS Et sims saaks raha, peab ta tööl käima. Tööd saab otsida ajalehest (kolm erinevat) või arvutist (viis erinevat). Iga karjäär sisaldab ameteid täiskasvanutele (kümme astet) ja ameteid teismelistele või vanuritele (kolm astet).

MILLINE TÖÖ? Et valida simsile töö, mis talle ka meeldib, oleneb tema iseloomust ja oskustest aga eelkõige elumõttest. Lisaks annavad sobiva töö valimiseks ootused (wants), kuhu ilmub, millist tööd sims tahab.

ELUMÕTE SOBIV KARJÄÄR
Perekond -
Romantika Logard
Õnn Ärimees, Sportlane, Kurjategija, Meditsiin
Teadmised Teadlane, Meditsiin
Populaarsus Poliitika, Sõjaväelane, Sportlane

ALUSTA KÕRGEMALT Tööd arvutist otsida on igal juhul parem, sest lisaks sellele, et seal on suurem valik kui ajalehes (viis kolme vastu) pakub arvuti tööd ka vastavalt simsi oskustele. See tähendab, et kui simsil on näiteks juba kaks jõupunkti, siis pakub arvuti talle kohe tööd sportlase karjääri kolmandal astmel (ROOKIE).

TÖÖL KÄIMINE Et karjääriredelil edasi jõuda, tuleb koguda vajalikke oskusi ja sõpru. Millist oskust kui palju vaja on, on näidatud oskuste paneelis ja vajaliku oskuse punkti ümber on ring. Oskused peab iga sims endale ise koguma, kuid sõbrad on peres ühised. See tähendab, et kui mehel on neli sõpra ja naisel kolm sõpra ja need simsid kolivad kokku, siis mõlemal on nüüd seitse sõpra ja see läheb arvesse karjääris. Sõprade arvestamisel ei lähe arvesse pereliikmed.

Pildil on vaja koguda veel üks isikuvõlu punkt, üks loogika punkt ja üks loovuse punkt. Kui palju sõpru on, näitab ülemine naerunäo kõrval asuv number, selle all asuv sulgudes number näitab, kui palju sõpru on vaja. Siin ei ole simsil ühtegi sõpra, aga ametikõrgenduseks on vaja 8 sõpra.

Tavaliselt on sims nädalas viis päeva tööl ja kaks päeva on vabad. Mõni karjäär pakub rohkem vabu päevi, näiteks Universityga lisandunud loodusteaduse karjääri tipus on vaid üks tööpäev. Mida ja kui palju täpselt on kirjas siin. Puhkusepäevi saab ka võtta.

VANURID JA TEISMELISED Kui täiskasvanu on end üles töötanud karjääri tippu ja temast saab vanur, võib ta oma saavutatud ametis edasi töötada kuni surmani. Kui aga vanur tahab tööle minna, on tal valida vaid vanurile mõeldud karjäär. Teismeline, kes on jõudnud oma karjääris kolmandale astmele, võib täiskasvanuks saades sealt edasi ronida.

VALLANDAMINE Kui sims ei taha tööle minna, võib ta helistada tööle ja öelda, et on haige, aga selle telefonikõne peab võtma enne tööpäeva algust. Kui sims on töölt puudunud kaks päeva järjest ja pole tööle helistanud, et ta haige on, võidakse teda vallandada või tema ametit alandatakse. Teismelised saavad töölt kinga, kui nende hinne koolis on F.

PENSION Kui täiskasvanud sims on jõudnud vanuriikka ja tahab pensionile minna, on selleks võimalus telefoniga helistades (RETIRE). Nüüd hakkab vanur saama pensioni, mida ta saab kuni surmani. Pensioni makstakse vanurile ka siis, kui ta tööle läheb.

TÖÖ KODUS Kodus saab teha kahte sorti tööd: kirjutada novelle või maalida. Nendega saab üpris korralikult teenida ja samal ajal muid koduseid tegevusi teha.

Kirjanik: Kirjaniku tööriist on arvuti, kus saab valida novelli kirjutamist. Kirjutamine võtab päris palju aega (umbes 28 simsitundi), kuid juttu ei pea ühekorraga valmis kirjutama. Sa võid igal ajal katkestada, vahepeal midagi muud teha ja siis uuesti kirjutamist jätkata. Kui jutt on valmis, läheb see automaatselt kirjastajale. Sul pole teha muud kui oodata, kui hästi või halvasti kirjatöö vastu võetakse ja sellest oleneb ka tasu. Kirjutades arendab sims loovust ja mida rohkem loovusepunkte simsil on, seda kiiremini ja paremini sims uusi novelle kirjutab. Nii et kui esimene jutt aia taha läks, siis järgmine on juba kindlasti parem.

Maalija: Sims saab valida, mida maalida. Molberti (Easel) peale klikates saab hakata maalima peast või siis konkreetset asja otse elust ("Paint Still Life"). Seda klikates ilmuvad ekraanile raamid, mille saab siis liigutada selle asja peale, mida maalima tahad hakata.

Kui majas on veel simse, saad ka valitud simsist portreed maalida. Ega maalimine ka väga kiiresti ei käi, kuid kiiremini kui kirjutamine, umbes kuus simsitundi. Kui sa ei viitsi korraga maali valmis teha, siis oota, kuni sims on lõuendile juba mõne värvi kandnud. Siis võid maalimise katkestada ja igal ajal uuesti jätkata pooleliolevat pilti. Kui maal on valmis, saab selle maha müüa või panna oma koju seinale. Ka maalides arendab sims oma loovust ja mida rohkem loovusepunkte simsil on, seda paremad ja hinnalisemad on tema maalid.

Tööga seotud nipid:

Kui sa ei tunne vajalikku hulka simse, saad kõige lihtsamalt ja kiiremini uusi tuttavaid arvutiga, valides Chat ja siis mõne nime. See nimi ilmub peagi su tuttavate nimekirja ja siis helista talle telefoniga (Call... -> Sim -> [nimi]) ning räägi temaga kuni ta saab sõbraks. Nendega langeb sul suhe küll kohe nulli aga neid on hea kasutada nn. „Karjääritõusu sõpradena” karjääri tõusu jaoks.